דירת סטודנטים בבריסטול

£85,000

השקעה 85,000 פאונד!

 רווח שנתי של 8% תשואה!

חוזה שכירות ל-3 שנים!

בריסטול- עיר האוניברסיטאות של מערב אנגליה!

 

 

 

תיאור

מובילה עולמית להשכלה גבוהה

אנגליה היא מובילה עולמית במתן השכלה גבוהה; היא ביתם של 132 אוניברסיטאות ומרכזים ללימודים אקדמיים, בהם 10% מתוך 100 האוניברסיטאות המובילות בעולם, ומהווה בית ל-2.3 מיליון סטודנטים בשנה.

מספר הסטודנטים נמצא בצמיחה מתמדת של 7% בשנה; צמיחה שמובילה לפיתוח עירוני נרחב וכלכלה משגשגת, אך גם למצוקת מגורים ממשית – שמגבירה את הביקוש לדירות ייעודיות (PBSA) בכל רחבי המדינה.

יותר מחצי מיליון סטודנטים זרים בשנה

נכון ל-1 בספטמבר 2017, התקבלו לאוניברסיטאות והמכללות ברחבי המדינה 493,860 סטודנטים זרים, כאשר שלב זה בתהליך ההרשמה מהווה בדרך כלל 93% מכלל הסטודנטים המתקבלים בסופו של דבר ללימודים באותה השנה. כלומר, בשנת 2017 התחילו את לימודיהם באנגליה כ-564,000 סטודנטים ממדינות זרות – כמות גדולה מאי פעם.

ערי האוניברסיטאות הפופולריות בעולם

בהתאם, גם כאשר מדובר במגורי סטודנטים אנגליה נמצאת בראש הרשימה העולמית. היא ביתן של 13 מתוך 20 ערי האוניברסיטאות הפופולריות ביותר והביקוש לדיור סטודנטים במדינה הוא מהגבוהים ביותר בעולם.

ערים כגון קרדיף, אדינבורו ומנצ’סטר משגשגות; יש בהן מספר רב של אוניברסיטאות מובילות, רמות גבוהות של ביקוש והיצע מוגבל, יחד עם “צינור” מבוקר היטב של פרויקטים עתידיים לבנייה ייעודית לדיור סטודנטים (PBSA), כך  שהן נהנות מצמיחה אקספוננציאלית בשכירות – 5.80% בקרדיף, 3.56% באדינבורו ו-3.12% במנצ’סטר.

צמיחה מהירה בשכירות לסטודנטים

לצידן, ניתן לראות שיעורי צמיחה גבוהים גם בערים באת’, קנטרברי, לונדון, ברמינגהם, קובנטרי, בריסטול וערים נוספות.

בליברפול לבדה יש קהילת סטודנטים ענקית שמונה למעלה מ-70 אלף איש – כ-52% מכלל אוכלוסיית העיר – כאשר יותר ויותר מהם בוחרים להמשיך לגור בה גם בתום הלימודים. ואכן, העיר מציגה עלייה של 2.65% בשיעורי השכירות.

בנייה מגמתית של PBSA

כדי לענות על הביקוש הגובר – שעלה ב-37% ב-18 החודשים האחרונים – הושקעו בשנת 2016 כ-3.1 מיליארד פאונד בבנייה מגמתית של מעונות סטודנטים בליברפול, כאשר תחום הנדל”ן של מגורי הסטודנטים לבדו מוערך בשווי של 256 מיליון פאונד.

היקף ההשקעות השני בגודלו

לצד האתגרים בירידת שיעור הנרשמים (1%) וחוסר הוודאות הפוליטי המתמשך, אנגליה מציגה יציבות במספר הסטודנטים, ביקוש גובר לדיור ייעודי,  צמיחות מרשימות בשוק השכירות לסטודנטים ומגוון פרויקטים לבנייה עתידית מגמתית ומדודה.

כך, מגזר הדיור לסטודנטים (PBSA) צפוי להמשיך ולשגשג גם ב-2018 – ויגיע בשנה זו להיקף השני בגודלו שנצפה אי פעם.

דוגמאות לדו”ח תשואה חודשי