4 ישראלים, 4 סיפורים: כך החלטתי  להיכנס להשקעה בדיור מוגן באנגליה

4 ישראלים, 4 סיפורים: כך החלטתי להיכנס להשקעה בדיור מוגן באנגליה

מיכל, יאיר, לימור וארנון מסבירים למה החליטו להשקיע בסקטור הדיור המוגן באנגליה, דרך גלאון אינווסט. “עם סכום שלא מאפשר לקנות חדר בתל אביב, קיבלתי נכס בטאבו בכלכלה חזקה, כניסה לסקטור עם ביקוש מטורף, אפס התעסקות בתחזוקה והחזר שנתי של 10%, חתום בחוזה. מדהים”

“זה נשמע טוב מכדי להיות אמיתי”; “לא יכול להיות שאלה התנאים, שזה גובה ההחזר השנתי”. כך אומרים לנו יותר ויותר ישראלים, כשאנחנו מציעים להם להיכנס להשקעה בדיור מוגן באנגליה דרך גלאון אינווסט. 

החששות שלהם, נאמר מיד, מובנים. במבט ראשון (וגם באלה שבאים אחריו) ההזדמנות המוצעת אכן מדהימה: קונים יחידת דיור החל מ-69,995 פאונד (כ-310 אלף שקל) בבית דיור מוגן בבריטניה, באחד הסקטורים הצומחים והמבוקשים ביותר בממלכה, לא מתעסקים בכלל בניהול שוטף, בתחזוקה או בתשלומים מוניציפליים – ומקבלים רישום בטאבו והבטחה חתומה בחוזה להחזר שנתי של 10%, למשך עשר שנים שאחריהן אפשר לחדש חוזה או למכור חזרה ליזמים במחיר הקנייה. 

זה אמיתי? לגמרי. זה עובד? כמו שעון שוויצרי. 

בעצם, אל תסמכו רק על המלה שלנו. הרי מה יותר טוב מעדויות מהשטח, ממשקיעים ישראלים שכבר השקיעו מכספם ברכישת יחידות בדיור מוגן באנגליה. קיבצנו כאן ארבעה מהם – מיכל א., יאיר ש., לימור  ס.  וארנון ה.- ישראלים אמיתיים, שחיים בינינו. אלה הסיפורים שלהם, זו החוויה שלהם בהשקעה בסקטור הדיור המוגן באנגליה. 

מיכל.   “יש ביקוש מטורף”

מיכל א., בת 40 נשואה + 3, גרה בגדרה ועובדת כגננת באחד היישובים הסמוכים. היא מספרת: “שמעתי לראשונה על האפשרות להשקיע בדיור מוגן באנגליה בכנס של גלאון אינווסט. זה הנכס הראשון והיחידי שלי בינתיים בחו”ל. בעלי ואני נכנסו קודם כל בגלל היחס שאנחנו מקבלים כאן בין השקעה לתשואה. מאוד הקל עלינו גם העניין של הפסיביות, זה שאנחנו לא צריכים להתעסק עם התפעול של הנכס. גם סכום ההשקעה קרץ לנו, בסביבות 300-400 אלף שקל. בנדל”ן בישראל אין כל כך מה לעשות עם סכומים כאלה”. 

לא חששת מעצם ההתחייבות של היזם להחזר שנתי קבוע וחתום בחוזה של 10%? 

” 10% בשנה זה החזר מאוד טוב מבחינתי, ממש לא מפריע לי כמה היזם מרוויח. היו לי קצת חששות מן הסתם בהתחלה, אבל היום אני כבר שנתיים אחרי ההשקעה והכול עובד מצוין. אני מקבלת את הכסף וזה 10% בדיוק. גלאון גם מאוד מקלים על כל העניין של ההתנהלות מול רשויות המס באנגליה. בכל פעם שפניתי אליהם עם שאלות בקשר לתשלום המיסים באנגליה, הם עזרו לי”.

ביצעת בדיקות מקדימות לפני שנכנסת להשקעה? 

“נכנסתי לאתרים של בתי דיור מוגן דומים באנגליה והסתכלתי על המחירים. ראיתי שמבקשים את אותם מחירים על נכסים כאלה, שהם נמכרים במחירים כמעט זהים. וזה מאוד הרגיע אותי. לא הרגשתי אפילו צורך לטוס לבדוק את הנכס”.

למה דווקא אנגליה? 

“יש לנו חברים שמשקיעים במקומות אחרים בעולם, שנראים לנו פחות יציבים. באנגליה יש כלכלה חזקה, למרות הברקזיט. זה מקום שנראה לי בטוח. מעבר לכך, יש ביקוש מטורף לדיור מוגן באנגליה. שוחחתי עם משקיע שהיה שם ממש לפני רכישה באחד הפרויקטים לדיור מוגן והוא מאוד מאוד התרשם. הוא דיבר עם המנהלת של בית הדיור המוגן שם והיא אמרה לו שיש להם רשימת המתנה ארוכה ביותר”. 

את משקיעה לטווח ארוך?

“בהחלט. המטרה שלנו היא הכנסה פסיבית לפנסיה. בימינו אנו, ברור שלא יהיו לנו פנסיות גדולות ואנחנו צריכים הכנסה נוספת שתמשיך לזרום גם אחרי שנפסיק לעבוד. אנחנו רוצים לקנות עוד יחידת דיור מתי שרק יתאפשר”. 

יאיר. “בדקתי במשך שנה”

יאיר ש., שכיר בהסתדרות ונשוי + 2 שמתגורר בחדרה, מצוי בשלבים אחרונים של רכישת שתי יחידות דיור בפרויקט לדיור מוגן באנגליה. הוא משתף: “שמעתי על הפרויקטים של גלאון אינווסט דרך האינטרנט והתחלתי להתעניין וללמוד על הנושא. זו ההשקעה הראשונה שלי מחוץ לישראל”. 

לא חששת מהשקעה בנדל”ן בחו”ל? 

“אני יודע שישראלים רבים די נרתעים מזה, אבל אמרתי לעצמי: ‘בוא נראה, נלמד ונגבש דעה’. לקח לי קצת זמן ללמוד, אבל שאלתי שאלות וכל הזמן גם קיבלתי תשובות. האנשים בגלאון אינווסט היו מאוד תומכים ומסבירי פנים, הם מאוד עזרו לי להגיע להחלטה”. 

מודל ה-Hands Off, שבו אתה לא מתעסק בניהול ובתחזוקה של הנכס, התאים לך? 

“מאוד. אם הייתי צריך להתחיל לחפש מישהו שינהל לי את הנכס בחו”ל או לנהל אותו בעצמי, לא הייתי נכנס לזה בכלל. אני לא מחפש דיירים ולא מחפש להתעסק בניהול השוטף ובתחזוקה. המודל שבו אני משקיע כסף, מקבל אחוזים ופועל ברמת סיכון שאני יכול לחיות איתה – זה קסם לי. 

“חיפשתי גם השקעה שהיא פחות הימור, יחסית סולידית. אני יודע שיש סיכון בכל השקעה, אבל כאן הסיכוי נראה לי גדול בהרבה מהסיכון ודעתי רק התחזקה בעניין זה אחרי שדיברתי עם האנשים של גלאון אינווסט. יש לי חוש לאנשים והבנתי די מהר שנפלתי על מקום טוב, על משפחה טובה. היה לי ברור שהם מרוויחים מהפרויקט, אבל ראיתי שהם עושים את הכול בצורה הוגנת, לא מסתירים שום דבר ומאפשרים לי לדעת כל מה שרציתי. זה היה מאוד חשוב לי”. 

אילו בדיקות עשית? כמה זמן השקעת בזה? 

“לקח לי שנה ללמוד את הנושא. אתה יודע, כשמתחילים עוד לא יודעים בדיוק לאן ללכת ואתה שואל את עצמך אולי השקעה במשרדים, אולי זה, אולי זה. וידאתי גם שהנתונים על תחום הדיור המוגן באנגליה נכונים, בדקתי שיש ביקוש ושמרוויחים עליי מספיק כדי לשמור עליי. 

“הבנתי גם די מהר שבסכום של פחות מחצי מיליון לא אגיע לתשואה כזו בארץ, בטח שלא בנדל”ן כי בישראל לא ברור בכלל מה אני יכול לקנות עם סכום כזה. הרמתי טלפונים למשקיעים אחרים ושאלתי אותם איך זה עובד וכולם אמרו לי שזה עובד כמו שעון שוויצרי. למעשה, ברגע שווידאתי שהפרויקט עצמו רווחי מספיק, הבנתי שאני יכול להיות רגוע, כי הוא בעצם יכול, צריך ורוצה לשמור גם עליי כמשקיע”. 

לימור. “לא רציתי להתעסק עם דיירים בעייתיים”

לימור ס., בת 48, נשואה + 3, גרה בכוכב יאיר ועובדת כשכירה בחברה גדולה. לפני כשנה היא רכשה דרך גלאון אינווסט יחידת דיור בבית דיור מוגן באנגליה. “נתקלתי במקרה במודעה באחד האתרים והתחלתי לבדוק מה זה אומר להשקיע בדיור מוגן באנגליה”, היא נזכרת. “נפגשתי עם שתי חברות ישראליות בתחום הזה, ובחרתי בגלאון אינווסט כי הם הרגישו לי יותר מתאימים.  סמכתי על עצמי בעניין הזה ואני גם מכירה את יוסי גלאון דרך מכר משותף, כך שידעתי שאני עושה עסקים עם איש עסקים אמין”.

איזה סוג של השקעה חיפשת? 

“חיפשתי מקור השקעה לכסף פנוי שהיה לי, וידעתי שלא בא לי להיכנס להשקעה בדירה בארץ או בחו”ל. דיור מוגן נראה לי כמו תחום קצת שונה, מה גם שאנחנו מחזיקים יחידת דיור מוגן כהשקעה גם כאן בארץ, ברמלה. כך שאת המודל אנחנו מכירים ויודעים כמה נוח להיות הבעלים של יחידה ולקבל הכנסה חודשית בלי להתעסק עם דיירים, דרך חברה מנהלת”.

זו ההשקעה הראשונה שלך בחו”ל?

“כן. רוב החברים שלי כבר משקיעים בחו”ל, בארצות הברית ובמדינות אחרות. שמעתי מהם חוות דעת לכאן ולכאן, אבל הרגיש לי יותר נוח עם אנגליה בהיבט של חולשת הפאונד וכמובן ההבטחה להחזר של 10% שנתי. מרגע שהשתכנעתי שזה win-win, גם לנו ולגם למשקיעים, האמנתי שזה יכול להצליח. מה גם שאני באמת מבינה את המצוקה של הגיל השלישי. ככל שאנחנו מתקדמים בשנים, דיור מוגן נעשה יותר ויותר נחוץ. הבנתי שתמיד יהיה לזה שוק”. 

לא רצית השקעה קצת יותר אקטיבית מבחינת המעורבות האישית שלך? 

“ממש לא, מודל ההנדס-אוף הוא בדיוק מה שחיפשתי. גדלתי בבית שבו הוריי תמיד השכירו דירות ואני זוכרת כילדה אותם מדברים ביניהם: ‘הדיירת הזו הבריזה, הדייר הזה אין לו איך לשלם’. כל הזמן הייתי שומעת את זה ברקע, וזה לא היה נעים. הרגשתי שההורים שלי צריכים כל הזמן לרדוף אחרי דיירים. 

“כשבעלי ואני התחלנו לברר מה הכסף שלנו יכול לקנות בנדל”ן כאן בארץ, הבנו שנוכל לקנות רק במקומות שבהם ניתקל בשוכרים שעלולים להיות בעייתיים. לא היה לי מספיק כסף להשקיע באזורי הביקוש. ידעתי שהאמצעים שלי מוגבלים, אבל לא רציתי להתעסק עם דירות ישנות ודיירים שיעשו בעיות ולכן החלטתי להימנע מהשקעה בדירה בישראל”.

טסת לבדוק את הנכס? 

“לא, אבל נכנסתי לאתר האינטרנט של הפרויקט דיור מוגן שבו רכשנו יחידת דיור ובדקתי המלצות וחוות דעת של לקוחות, של אנשים שהכניסו את הוריהם לדיור מוגן שם. ההמלצות היו ממש טובות. הסתכלתי גם על המחירון של אותו בית דיור מוגן והבנתי שהם מרוויחים סכום נאה. הדיירים שם משלמים משהו כמו 500 פאונד בשבוע, וזה מה שאנחנו, כמשקיעים מקבלים מדי חודש. 

“ביקור בנכס? דווקא לא מזמן היינו כל המשפחה בטיול באנגליה וסקוטלנד, עם רכב שכור. היינו מרחק של ארבע שעות נסיעה משם והתלבטנו אם לבוא ולראות איך זה נראה. בסוף החלטנו לא לבזבז על זה יום מהחופשה. בשביל מה? השקענו – וזה עובד ממש טוב. זה כל מה שצריך”. 

ארנון. “לא תמצא דבר כזה בנדל”ן בישראל”

ארנון ה., עצמאי נשוי + 4 שגר בכפר יונה, רכש שלוש יחידות בפרויקט הדיור המוגן באנגליה. “רצינו להיכנס להשקעה בנדל”ן ולקבל הכנסה משכירות”, הוא מספר. “התחלנו לבדוק דירות בדרום הארץ, אבל אז נתקלנו במודעה של גלאון אינווסט והחלטנו לבדוק גם את זה. האמת, החלטתי להשקיע לאחר המפגש עם יהודית מגלאון אינווסט, היא שידרה איזו תחושת אמינות שהרגשתי שאני כבר לא צריך לבדוק מעבר לזה. האנשים של גלאון גם נשארים איתך כל הזמן, כל התהליך, לא כמו בחברות אחרות שבהן עושים את העסקה ואחר כך כל אחד הולך לדרכו. 

היו לך חששות בהתחלה, לפני שהשקעת? 

“בהתחלה היו קצת חששות, כי על פניו זה נראה יותר מדי ורוד. אתה לא מתעסק עם שום דבר שנוגע לניהול או תחזוקה ומקבל החזר יפה מאוד של 10% שנתי. לא תמצא דבר כזה בנדל”ן בישראל. מה גם שאתה מקבל רישום בטאבו על נכס באנגליה, שזו מדינה עם כלכלה חזקה. שמעתי על כל מיני השקעות שהתמוססו לישראלים שהשקיעו בארצות הברית, אבל באנגליה הכול מסודר ויציב”. 

מעוניינים לקבל פרטים נוספים על רכישת נכס בדיור מוגן באנגליה?

השאירו פרטים וניצור אתכם קשר:

הצעה מיוחדת לחורף !

השאר/י פרטים

וקבל/י את ההצעה המיוחדת שלנו לחורף 2019