למה להסתבך עם נדל”ן בארה”ב כשאפשר לקבל 10% נטו בשנה על דיור מוגן באנגליה?

למה להסתבך עם נדל”ן בארה”ב כשאפשר לקבל 10% נטו בשנה על דיור מוגן באנגליה?

יותר מעשר שנים עם ריבית נמוכה שלחו את המשקיעים לחפש הזדמנויות השקעה אטרקטיביות יותר מאלו שמציעים הבנקים בפיקדונות ובתוכניות החיסכון. 

משקיעים רבים, שחששו מהסיכונים הנובעים מהשקעה ישירה בבורסות התנודתיות  בארץ ובעולם, בחרו להשקיע את כספם ברכישת נכס נדל”ן מעבר לים. היעד הפופולרי ביותר היה במשך שנים ארצות הברית, שנתפסה בעיני רבים כמדינת “כל האפשרויות”, המציעה מגוון רחב של נכסי נדל”ן עם פוטנציאל לדמי שכירות גבוהים. 

עם זאת, המשקיעים החלו לגלות בהדרגה שלא הכול נוצץ בארצות הברית ושיש שם לא מעט השקעות נדל”ן כושלות שגרמו להם כאבי ראש ניכרים והפסדים. לא מעט משקיעים החלו להביט לימין ולשמאל, ולחפש אפשרויות השקעה אחרות. משקיעים ישראלים לא מעטים הבינו שהברקזיט והשפעתו על שער הפאונד בבריטניה, בצירוף עם הזדמנויות נדל”ן אמיתיות ברחבי הממלכה, יאפשרו להם לקבל יותר תמורה על השקלים שישקיעו. 

יתרונות ההשקעה באנגליה

כשמשווים בין נדל”ן בארה”ב לנדל”ן באנגליה, נראה שהגודל לא משחק תפקיד, אלא דווקא איכות הרכישה. כך, לדוגמא, מחירי הדירות בארה”ב באזורים מסוימים יכולים להיות אטרקטיביים במיוחד, אפילו מצחיקים, אבל מומלץ להכיר אותם קצת יותר מקרוב. במקרים רבים מדובר באזורים בפריפריה, בשכונות מוזנחות שבהן חיה אוכלוסייה שלא בטוח שאנחנו או שוכרי הנכס שלנו היינו רוצים לפגוש.

ארצות הברית בעייתית לפעמים גם מבחינה חוקית: התפרסמו לא מעט מקרים שבהם אותה דירה נמכרה שם לרוכשים שונים. דירות אחרות נקנו על סמך הבטחות כוזבות לניהול הנכס, נכסים נמכרו בעשרות אחוזים מעבר לשווי שלהם בפועל וכו’. גם עניין המיסוי בעייתי בארה”ב, מאחר שקיים מיסוי כפול – מס הכנסה פדרלי ומס הכנסה של המדינה – וכל רוכש מחויב להעסיק רואה חשבון מקומי לניהול הכנסותיו. 

ברוב המקרים, דפוס ההסתבכות ברכישת נדל”ן בארה”ב די דומה: הרוכשים מתלהבים מהמחירים הנמוכים ופותחים את הארנק עוד לפני שראו את הנכס. הרי במחירים כל כך מצחיקים למה להוציא ויזה ולהסתבך עם טיסות שלא נגמרות… אלא שאז מגיע רגע האמת והרוכשים מוצאים את עצמם מול שוקת שבורה. כלומר, מול נכס נדל”ן בעייתי, שכנראה לא יחזיר לעולם את ההשקעה בו.

רכישת נכס נדל”ן מניב באנגליה, לעומת זאת, היא סיפור שונה לגמרי, בעיקר בתחום שבו פועלת גלאון אינווסט – בתי הדיור המוגן. שוק הדיור המוגן אמנם מופרט ברובו באנגליה אך נמצא תחת פיקוח ממשלתי הדוק ובדיקות תקופתיות בכל מה שנוגע לאיכות השירות וליציבות כלכלית. הדיור המוגן נחשב כיום לאחד התחומים הצומחים והרווחיים ביותר באנגליה – וזו מגמה שרק תלך ותצבור תאוצה. 

96% תפוסה בדיור המוגן

למה זה קורה? קודם כל, כי תוחלת החיים של האוכלוסייה הבריטית גדלה בהדרגה, כמו בכל העולם המערבי, ומגדילה בכך את שיעורם של הקשישים באוכלוסייה הכללית. כחלק מהתרבות התרבות האנגלית, תושבים בטווח גילאים 55-64 בבריטניה עוברים להתגורר בדיור מוגן ברמה גבוהה, שנמצא כאמור בפיקוח רגולטור ממשלתי. שם הם חיים בקהילה משותפת, באורח חיים שוויוני.

התפוסה הממוצעת של בתי הדיור המוגן באנגליה עומדת כיום על 96%! הביקוש האדיר ורשימת ההמתנה לדיור מוגן יצרו ליזמים ולבעלי הנכסים פתח לרווחים גבוהים, והזדמנות השקעה למשקיעים. רמת הרווחיות הגבוהה בסקטור מאפשרת ליזמים לחלק את ההצלחה עם המשקיעים שלהם. 

גלאון אינווסט מציעה לרוכשי יחידות דיור שמיזמי הדיור המוגן שהיא משווקת דמי שכירות שנתיים בסך 10% נטו מעלות הרכישה. כל זאת בהשקעה של החל מ-69,995 פאונד, כ-300 אלף שקל בלבד. 

הוסיפו לכך קרבה יחסית לישראל (4.5 שעות טיסה בלבד), שפל במטבע הבריטי ופטור מוחלט ממס לתושבי חוץ וקיבלתם חבילה אטרקטיבית במיוחד.

מה גם שאצל גלאון אינווסט ניתן לבצע את הרכישה באחת משתי דרכים: האופציה הראשונה היא כמובן לקחת שליטה לידיים ולנהל את הנכס בנוכחות מלאה. אם זה פחות מתאים מבחינת הזמן וכאב הראש, עומדת בפניכם אופציה נוספת: השקעה במודל Hands Off Investment , שמבטיחה לכם אפס התעסקות  בניהול השוטף ובתחזוקה של הנכס. באופציה הזו, השנייה, אתם פשוט משכירים את הנכס שזה עתה רכשתם בחזרה ליזם תמורת דמי שכירות שנתיים של 10% נטו מעלות הרכישה. זו נשמעת כמו אפשרות מעולה, כי אתם מבטיחים לעצמכם דמי שכירות גבוהים לאורך זמן רב, למשל לתקופה של עשר שנים שאחריה תוכלו לחדש את החוזה או למכור את הדירה במחיר הרכישה ליזם. 

בנוסף לכך, כאמור, אתם מקבלים שקט: אתם לא צריכים לתחזק את הדירות ופטורים לחלוטין מהתעסקות בנושאים כמו שירות, צוות העובדים, ביטוח ותשלומים מוניציפליים. למעשה, גם אם יחידות שרכשתם אינן מושכרות ועומדות ריקות (!), אתם ממשיכים לקבל שכר דירה חודשי קבוע וכאמור גם התחייבות של היזם לרכוש את הדירה מכם החל משנה עשירית במחיר הרכישה.

חן, מנהלת קשרי משקיעים

מתלבט בין רכישה בארה"ב לרכישה מניבה באנגליה? אתה לא היחיד!
תן למומחים של גלאון אינווסט לעשות לך סדר.

השאירו פרטים וניצור אתכם קשר:

הצעה מיוחדת לחורף !

השאר/י פרטים

וקבל/י את ההצעה המיוחדת שלנו לחורף 2019