עולם ההשקעות משנה כיוון: האם השקעות באנגליה יחליפו את ארה”ב?

עולם ההשקעות משנה כיוון: האם השקעות באנגליה יחליפו את ארה”ב?

בעולם ההשקעות קיימים לא מעט טרנדים ומגמות המושפעים מהלך הרוח בשוק, מהסיכונים ושלל האפשרויות המככבות ברשת ומציעות תשואות מובטחות וגבוהות. אחת מהן היא השקעה מעבר לים, בארה”ב בפרט אשר גרמה למשקיעים לוותר על הריבית הנמוכה על השקעות בבנקים, כמו גם על הסיכונים הטמונים בהשקעות בשוק ההון.

ארה”ב נתפסת בעייני רבים כסוג של מדינת ‘כל האפשרויות’ שהקסימה רבים להשקיע כספים וליהנות מתשואות גבוהות. אך כמו בכל טרנד חולף, צצים הפרמטרים הפחות נוצצים, וגורמים למשקיעים להסיק מסקנות ולעבור לעבר הטרנד הבא, הבטוח יותר שיהווה עבורם מגמת השקעה איתנה לטווח הארוך. ממלכת אנגליה בהחלט תופסת מקום מכובד על מפת השקעות, רבים רואים בה כמדינה יציבה כלכלית, עם מטבע הנמצא בשפל של ממש ומאפשר לנו לקבל יותר תמורת השקלים.

‘ממלכת אנגליה’ נגד ‘אמריקה הגדולה’, מסתבר שהגודל לא קובע

כשמדברים על השקעות בארה”ב נגד השקעות באנגליה, נראה שהגודל לא משחק תפקיד, אלא איכות ההשקעה מדברת בעד עצמה. כך למשל מחירי הדירות בארה”ב באזורים מסוימים יכולים להיות אטרקטיביים במיוחד ויכולים להגיע למחירים מצחיקים, אך מה שאנו לא יודעים שמדובר באזורי פריפריה, שכונות מוזנחות ולא תמיד באוכלוסייה שהיינו רוצים לפגוש. גם על מקרים של מכירת אותה דירה למשקיעים שונים שמענו, על הבטחות כוזבות לניהול הנכס, נכסים שנמכרו בעשרות אחוזים מעבר לשווים בפועל וכו’. גם עניין המיסוי אינו רווחי בארה”ב, קיים מיסוי כפול בארה”ב – מס הכנסה פדרלי ומס הכנסה של המדינה, הרי המשקיע מחוייב בהעסקת רואה חשבון מקומי לניהול הכנסותיו. ברוב המקרים, משקיעים יפתחו את הארנק לפני שראו את הנכס, הרי במחירים כל כך מצחיקים למה להם להוציא ויזה ולהסתבך עם טיסות שלא נגמרות ואז מוצאים עצמם מול שוקת שבורה.

השקעה באנגליה היא סטייל אחר לגמרי, שם מוצעות למשקיעים אלטרנטיבות יוקרתיות יותר כמו השקעה בדיור מוגן. ניתן לומר שמדובר במגמה שמתפתחת לאט, אבל בטוחה ונראה שכבר היום משקיעים מתעניינים זה אחר זה במגמה בשל הקרבה לבית (4.5 שעות טיסה בלבד), שפל המטבע האנגלי ופטור מוחלט ממס למשקיעים זרים. מודל השקעה זה נקרא Hands Off Investment, אותו הביאה לארץ חברת ‘גלאון השקעות’. מדובר במודל המבטיח למשקעים שקט נפשי, ללא התעסקות עם הנכס, פשוט לקבל כסף לחשבון הבנק במועד שסוכם. ממש כך, מיד נבין למה.

המגמות הלוהטות – השקעה בדיור מוגן וברשת מלונות בוטיק

כחלק מהתרבות האנגלית, תושבים בטווח גילאים 55-64, עוברים להתגורר במלון בוטיק בסטנדרט 5 כוכבים שעבר הסווה לדיור מוגן אקסקלוסיבי, שם הם חיים בקהילה משותפת ולכולם אורח חיים זהה. כיום התפוסה הממוצעת של דיור מוגן באנגליה עומדת על 96%! הביקוש האדיר ורשימת ההמתנה לדיור מוגן יצרו ליזמים ומשקיעים פתח להשקעות חכמות ומניבות – תשואה קבועה של 10% בשנה המחולקת ל-12 חודשים, ובהשקעה הדומה לעלות של דירה בארה”ב בפריפריה כ- 80 אלף ליש”ט.

ההשקעה בדיור מוגן מתחילה מסכום של כ- 300,000 ש”ח, והתשואות הן 10% בחוזה מעוגן לתקופה של 10 שנים!

נציין שרווחיות היזמים גבוהה מאוד בפרויקטים אלה, ולכן המשקיעים יכולים לקבל תשואות גבוהות. הדירות בדיור המוגן רשומות על שם המשקיע בטאבו ושייכת לו, אך בניגוד לנכסים רגילים, כאן המשקיע לא צריך לתחזק את הדירות, אלא היזם הוא זה שאמון על התחזוקה, השירות והביטוח. אך לא די בזאת, גם במקרה שהחדרים לא מושכרים, המשקיע ממשיך לקבל שכר דירה חודשי קבועה, בנוסף היזם מתחייב לרכוש את הדירה מהמשקיע החל משנה עשירית בתשואה של 115%.

מתלבט בין השקעה בארה”ב להשקעה באנגליה? אתה לא היחיד! תן למומחים של גלאון השקעות לעשות לך סדר.

לייעוץ מקצועי עם יועץ השקעות השאר פרטים, ונדבר×
×

עגלת קניות

הצעה מיוחדת לחורף !

השאר/י פרטים

וקבל/י את ההצעה המיוחדת שלנו לחורף 2019