עולם הנדל"ן משנה כיוון: האם הנדל"ן המניב באנגליה יחליף את ארה"ב?

עולם הנדל"ן משנה כיוון: האם הנדל"ן המניב באנגליה יחליף את ארה"ב?

בעולם רכישות נדל"ן מניב קיימים לא מעט טרנדים ומגמות המושפעים מהלך הרוח בשוק, מהסיכונים ושלל האפשרויות המככבות ברשת ומציעות דמי שכירות מובטחים וגבוהים. אחת מהן היא רכישת נכס מעבר לים, בארה"ב בפרט אשר גרמה לרוכשים לוותר על הריבית הנמוכה של הבנקים, כמו גם על הסיכונים הטמונים בהשקעות בשוק ההון.

ארה"ב נתפסת בעייני רבים כסוג של מדינת 'כל האפשרויות' שהקסימה רבים לרכוש נכסים וליהנות מדמי שכירות גבוהים. אך כמו בכל טרנד חולף, צצים הפרמטרים הפחות נוצצים, וגורמים לרוכשים להסיק מסקנות ולעבור לעבר הטרנד הבא, הבטוח יותר שיהווה עבורם עתיד בטוח לטווח הארוך. ממלכת אנגליה בהחלט תופסת מקום מכובד על מפה זו, רבים רואים בה כמדינה יציבה כלכלית, עם מטבע הנמצא בשפל של ממש ומאפשר לנו לקבל יותר תמורת השקלים.

'ממלכת אנגליה' נגד 'אמריקה הגדולה', מסתבר שהגודל לא קובע

כשמדברים על נדל"ן בארה"ב נגד נדל"ן באנגליה, נראה שהגודל לא משחק תפקיד, אלא איכות הרכישה מדברת בעד עצמה. כך למשל מחירי הדירות בארה"ב באזורים מסוימים יכולים להיות אטרקטיביים במיוחד ויכולים להגיע למחירים מצחיקים, אך מה שאנו לא יודעים שמדובר באזורי פריפריה, שכונות מוזנחות ולא תמיד באוכלוסייה שהיינו רוצים לפגוש. גם על מקרים של מכירת אותה דירה לרוכשים שונים שמענו, על הבטחות כוזבות לניהול הנכס, נכסים שנמכרו בעשרות אחוזים מעבר לשווים בפועל וכו'. גם עניין המיסוי אינו רווחי בארה"ב, קיים מיסוי כפול בארה"ב – מס הכנסה פדרלי ומס הכנסה של המדינה, הרי הרוכש מחוייב בהעסקת רואה חשבון מקומי לניהול הכנסותיו. ברוב המקרים, רוכשים יפתחו את הארנק לפני שראו את הנכס, הרי במחירים כל כך מצחיקים למה להם להוציא ויזה ולהסתבך עם טיסות שלא נגמרות ואז מוצאים עצמם מול שוקת שבורה.

רכישת נכס מניב באנגליה היא סטייל אחר לגמרי, שם מוצעות לרוכשים אלטרנטיבות יוקרתיות יותר כמו עסקאות בדיור מוגן. ניתן לומר שמדובר במגמה שמתפתחת לאט, אבל בטוחה ונראה שכבר היום רוכשים מתעניינים זה אחר זה במגמה בשל הקרבה לבית (4.5 שעות טיסה בלבד), שפל המטבע האנגלי ופטור מוחלט ממס לתושבי חוץ. רכישת נדל"ן מניב זה נקרא Hands Off Investment, אותו הביאה לארץ חברת 'גלאון אינווסט'. מדובר במודל המבטיח למשקעים שקט נפשי, ללא התעסקות עם הנכס, פשוט לקבל כסף לחשבון הבנק במועד שסוכם. ממש כך, מיד נבין למה.

המגמה הלוהטת – רכישת נכס בדיור מוגן באנגליה

כחלק מהתרבות האנגלית, תושבים בטווח גילאים 55-64, עוברים להתגורר בדיור מוגן ברמה גבוהה הנמצא בפיקוח רגולטור ממשלתי. שם הם חיים בקהילה משותפת ולכולם אורח חיים זהה. כיום התפוסה הממוצעת של דיור מוגן באנגליה עומדת על 96%! הביקוש האדיר ורשימת ההמתנה לדיור מוגן יצרו ליזמים ולבעלי הנכסים פתח לרווחים בנכסים רווחיים ביותר – דמי שכירות שנתים של 10% נטו מעלות הרכישה.עלות היחידה דומה לעלות של דירה בארה"ב בפריפריה כ- 80 אלף ליש"ט.

ההשקעה בדיור מוגן מתחילה מסכום של כ- 300,000 ש"ח, דמי שכירות שנתיים של 10% נטו מעלות הרכישה.

נציין שרווחיות היזמים גבוהה מאוד בפרויקטים אלה, ולכן בעלי הנכסים יכולים לקבל דמי שכירות גבוהים לאורך זמן. הנכסים בדיור המוגן רשומים על שם הרוכש בטאבו ושייכים לו, אך בניגוד לנכסים רגילים, כאן המשקיע לא צריך לתחזק את הדירות, אלא היזם הוא זה שאמון על התחזוקה, השירות והביטוח. אך לא די בזאת, גם במקרה שהחדרים לא מושכרים, בעל הנכס ממשיך לקבל שכר דירה חודשי קבועה, בנוסף היזם מתחייב לרכוש את הדירה מהמשקיע החל משנה עשירית במחיר הרכישה.

חן, מנהלת קשרי משקיעים

מתלבט בין רכישה בארה"ב לרכישה מניבה באנגליה? אתה לא היחיד!
תן למומחים של גלאון אינווסט לעשות לך סדר.

השאירו פרטים וניצור אתכם קשר:

הצעה מיוחדת לחורף !

השאר/י פרטים

וקבל/י את ההצעה המיוחדת שלנו לחורף 2019